backdoor در سری چیپ‌های جدید اینتل

امتیاز: ۱۵ مهدی عطائیان یک‌شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۲ - ۱۷:۵۴ دیدگاه‌ها ۷ حامد رمضانیان منبع

مهدی عطائیان می‌نویسد:

چیپ‌های جدید اینتل حاوی backdoorای است که حتی در زمان خاموش بودن سیستم نیز می‌تواند به دیگران امکان دسترسی به سیستم شما را بدهد.
پردازنده‌های VPRO اینتل چیپ مخفی دارد که به سایرین امکان دسترسی به سیستم شما را می‌دهد. براساس گمانه‌ها همه پردازنده‌های i3، i5 و i7 به احتمال بالا داری این چیپ مخفی هستند.
اینتل هدف از این تکنولوژی را پشتیبانی از راه دور (درصورتی که سیستم هیچ سیستم‌عاملی ندارد یا سیستم‌عامل بوت نمی‌شود) و همچنین افزایش امنیت عنوان کرده‌است.
جالب اینجاست که این در پشتی (backdoor) حتی اگر سیستم خاموش باشد نیز می‌تواند فعالیت کند و می‌تواند رمزنگاری هارد را نیز بشکند!


دیدگاه‌ها

avatar
افشین
بیش از ۷ سال قبل

عجب جاسوس‌بازاری شده…! جالب است که همه‌شان هم ژست دلسوزی کاربر را می‌گیرند…

avatar
سلمان م.
بیش از ۷ سال قبل

من هیچ حرفی ندارم که بزنم. از بس که این‌ها جاسوسی کردن، دیگه حالم داره بد می‌شه.

avatar
آرش
بیش از ۷ سال قبل

این چیپی که میگین همچین مخفی هم نیست یک قابلیت شناخته اینتل هست به نام
Intel AMT
این backdoor ای هم که میگین همینجوری باز نیست هر کی خواست سرش بندازه بیاد داخل در صورت سوء استفاده از ضعفایی که داره این backdoor قابل استفاده هست
مقاله joanna rutkowska رو ببینید جالبه

avatar
مهدی عطائیان در جواب آرش
بیش از ۷ سال قبل

من خودم یک پروژه رسکیو داشتم که از همین قابلیت استفاده می‌کنم صحبت بر سر اینه که این تکنولوژی!! توی بیشتر سی‌پی‌یوها هست (بدون اینکه مشتری بوونه) و از طرفی دستکم شرکت اینتل به راحتی می‌تونه با اسفتاده از این قابلیت به سیتسم مشتری‌ها متصلل بشه! نکته ااینجاست که هیچ منعی برای استفاده نکردم از این قابلیت وجود نداره!