آیا می‌دانید گذرواژه‌ای که انتخاب کرده‌اید چقدر امن است؟

امتیاز: ۱۰ samad birang دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۲:۳۶ دیدگاه‌ها ۷ حامد رمضانیان منبع

samad birang می‌نویسد:

اگر می‌خواهید بدانید که گذرواژه‌ای که برای ایمیل یا هر اکانت دیگری که انتخاب کرده‌اید چقدر امن است و چه مدت زمان می‌برد تا بتوان گذرواژه‌ی شما را هک کرد سری به این سایت بزنید و امنیت گذرواژه‌ی خود را بررسی کنید.
با استفاده از این سایت هم می‌توانید یک گذرواژه‌ی امن با استفاده از انتخاب‌هایی که سایت در اختیارتان قرار می‌دهد، بسازید.


دیدگاه‌ها

avatar
Fzerorubigd
حدود ۶ سال قبل

البته منطقی نیست کسی رمزشو همچین جاهایی بزنه. خودشم نوشته البته این سایته :) من یه رمز مشابه رو تست کردم (مثلا اگه ali بود یه سه حرفی معمولی زدم مثلا tas یا عدد با همون فراوانی ولی مثلا جابجا زدم. چون اصولا نباید آنچنان فرقی داشته باشه)

avatar
تاها
حدود ۶ سال قبل

این خبر، اسپمه و باید مدیریت پاکش کنه. چرا دکمه abuse توی این سایت وجود نداره؟
اگر این سایتی که معرفی شده، درست−حسابی بود، الگوریتم/اپلیکشن خودش رو آزاد منتشر می کرد که هر کی خواست روی سیستم خودش راه اندازی کنه؛
نه اینکه پسورد مردم رو توی دیتابیس خودش جمع کنه و به هکرهای زیرزمینی و دولت های کثیف بفروشه!
اگر به جای پسورد اصلی تون، مشابهش رو هم بزنید، خوشحال نباشید که زرنگ بازی در آوردید! فقط یک کم زرنگ بودید :) اما با همین یک کم زرنگ بازی تون یک الگوی پسورد گذاری که هوش انسان (در اینجا هوش شما) ساخته رو لو دادید و یک انسان یا چند انسانا دیگه در جای دیگه ای از دنیا رپ بدبخت کردید.
خیلی مردم همین قدر هم زرنگ نیستند. پس لطفا به کار خبری خودتون بپردازید و چنین سرویس های ناامنی رو به مردم معرفی نکنید.

avatar
حامد رمضانیان در جواب تاها
حدود ۶ سال قبل

۱) اگر شما در داخل سیستم لاگین کرده باشید می‌توانید خبر را به عنوان اسپم مشخص کنید.
۲) در خود سایت هم ذکر شده که امکان داره گذرواژه‌های شما دزدیده شود و می‌توانید استفاده نکنید. (This site could be stealing your password)

avatar
Fzerorubigd در جواب تاها
حدود ۶ سال قبل

الگوی رمز گذاری؟ جز اینه که مثلا ۴ تا حرفه ۶ تا عدد دو تا نشانه ؟ خیلی جدی گرفتی شما قضیه رو به نظر من الگوها چندان نایاب نیستن و تقریبا همیشه تکرار میشن. در حقیقت برای brute force یه دیتابیس کامل لازمه، الگوها اصلا مهم نیستن.

avatar
تابش در جواب Fzerorubigd
حدود ۶ سال قبل

^$#JHG*&GBYG^%^&RVCT
پسورد بالا رو هیچ عقل سلیمی برای چیزی انتخاب می کنه؟
اگر شما یک دیتابیس رفتاری داشته باشی احتمال اینکه بتونی ایمیلی رو هک کنی بیشتر از اینه که بخوای جیمیل رو brute force کنی! دولت ها دوست دارند توی فیسبوک سرک بکشند! فیسبوک brute force می شه؟ چنین سرویس هایی رو محاله بشه هک کرد مگر با تعداد تلاش های معقول با پسوردهای محتمل تر! این سایت می تونه مشخص کنه که IP ایرانی ها به چه حروفی تمایل بیشتر داره! چه ترکیبی بیشتر استفاده کنند: عددی؟‌مخلوط؟ فقط حروف؟ اسامی معنادار؟

avatar
حامد رمضانیان در جواب تابش
حدود ۶ سال قبل

از این پسوردها میشه استفاده کرد، مثلا با استفاده از هش کردن که یکی از دوستام، به نام بیژن این برنامهٔ خط فرمانیش رو با بش نوشته.